Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Obec Náklo
ObecNáklo

Pomoc Ukrajině

Jak pomoci prostřednictvím obce Náklo?

Vážení spoluobčané. Všichni velmi intenzivně vnímáme situaci posledních týdnů, kdy započal válečný konflikt na Ukrajině. Vzniklá situace spustila obrovskou vlnu solidarity a různé neziskové organizace realizují na základě sbírek všemožné formy humanitární pomoci. V souvislosti s těmito okolnostmi jsme na žádost několika občanů obce zřídili na obci v Nákle nový transparentní účet a zaregistrovali naši obecní sbírku. 

Přišlo nám to jako dobré řešení, a to z několika důvodů. Tím prvním je, že někteří občané nechtěli přispívat prostřednictvím velkých organizací a raději důvěřují subjektům, které znají a mají je prověřené. Obec může být v tomto případě pro někoho vhodným řešením.

Dalším důvodem je fakt, že občan žijící v obci přímo tuto pomoc zajišťuje a vozí dle aktuálních potřeb ukrajinských přátel humanitární pomoc přímo na Ukrajinu. Je tedy jisté, že jeho náklad dostanou ti, kteří ho opravdu potřebují a bude obsahovat jen to, co skutečně potřebují.

Dalším důvodem pro nás byla skutečnost, že ve vesnici již jsou ubytovaní první uprchlíci a další jsou na cestě. Poskytnuté prostředky tedy budou sloužit i těmto konkrétním lidem na zajištění nezbytných potřeb pro přečkání přechodného období, než se budou moci vrátit do své rodné země. 

Posledním důvodem pro zřízení transparentního sbírkového účtu v naší obci nám byla skutečnost, že tato potřeba je prostě poslední dobou nějak častější. V minulosti to byly povodně, před nedávnem tornáda a nyní válka. Nikde ale není napsáno, že tento transparentní účet nemůžeme v budoucnu použít pro to, abychom vyřešili nepříznivou situaci třeba i některých občanů naší obce. Pomáhat druhým je ušlechtilé, krásné a dává to našemu životu ten správný smysl. Pokud se tedy rozhodnete podpořit aktuálně válkou trpící Ukrajinu, můžete využít Transparentní účet obce Náklo č. 614 580 6379/0800. Doklad do daní připraví paní účetní - mail: ucetni@naklo.cz. 

Závěrem si jen dovolím zopakovat informaci z Obecního zpravodaje. Pokud můžete poskytnout ubytování ukrajinským rodinám, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám s tím pomůžeme.

Děkujeme že pomáháte a přejeme Vám jen vše dobré.

 

Datum vložení: 14. 3. 2022 12:59
Datum poslední aktualizace: 14. 3. 2022 13:40
Autor: Správce Webu

Život v obci

Aktuální teplota

29.9.2023 12:15

Aktuální teplota:

22,6 °C

Vlhkost:

57,8 %

Rosný bod:

13,9 °C

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Podzim na strakaté kobyle jezdí.

Pranostika na akt. den

Jasný den na Michala - urodí se obilí a dobrý masopust.

Partneři obce