Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • Českê

Obsah

Pomoc Ukrajině

Typ: ostatní
Jak pomoci prostřednictvím obce Náklo?

Vážení spoluobčané. Všichni velmi intenzivně vnímáme situaci posledních týdnů, kdy započal válečný konflikt na Ukrajině. Vzniklá situace spustila obrovskou vlnu solidarity a různé neziskové organizace realizují na základě sbírek všemožné formy humanitární pomoci. V souvislosti s těmito okolnostmi jsme na žádost několika občanů obce zřídili na obci v Nákle nový transparentní účet a zaregistrovali naši obecní sbírku. 

Přišlo nám to jako dobré řešení, a to z několika důvodů. Tím prvním je, že někteří občané nechtěli přispívat prostřednictvím velkých organizací a raději důvěřují subjektům, které znají a mají je prověřené. Obec může být v tomto případě pro někoho vhodným řešením.

Dalším důvodem je fakt, že občan žijící v obci přímo tuto pomoc zajišťuje a vozí dle aktuálních potřeb ukrajinských přátel humanitární pomoc přímo na Ukrajinu. Je tedy jisté, že jeho náklad dostanou ti, kteří ho opravdu potřebují a bude obsahovat jen to, co skutečně potřebují.

Dalším důvodem pro nás byla skutečnost, že ve vesnici již jsou ubytovaní první uprchlíci a další jsou na cestě. Poskytnuté prostředky tedy budou sloužit i těmto konkrétním lidem na zajištění nezbytných potřeb pro přečkání přechodného období, než se budou moci vrátit do své rodné země. 

Posledním důvodem pro zřízení transparentního sbírkového účtu v naší obci nám byla skutečnost, že tato potřeba je prostě poslední dobou nějak častější. V minulosti to byly povodně, před nedávnem tornáda a nyní válka. Nikde ale není napsáno, že tento transparentní účet nemůžeme v budoucnu použít pro to, abychom vyřešili nepříznivou situaci třeba i některých občanů naší obce. Pomáhat druhým je ušlechtilé, krásné a dává to našemu životu ten správný smysl. Pokud se tedy rozhodnete podpořit aktuálně válkou trpící Ukrajinu, můžete využít Transparentní účet obce Náklo č. 614 580 6379/0800. Doklad do daní připraví paní účetní - mail: ucetni@naklo.cz. 

Závěrem si jen dovolím zopakovat informaci z Obecního zpravodaje. Pokud můžete poskytnout ubytování ukrajinským rodinám, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám s tím pomůžeme.

Děkujeme že pomáháte a přejeme Vám jen vše dobré.

 


Vytvořeno: 14. 3. 2022
Poslední aktualizace: 14. 3. 2022 13:40
Autor: Správce Webu